O nas

     
 

Podcast prowadzony przez selekcjonerów Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, Jagodę Murczyńską i Marcina Krasnowolskiego, to przestrzeń dyskusji o najnowszych wydarzeniach z bogatego i niezwykle różnorodnego świata azjatyckich kinematografii. 

Rozmawiamy o bieżących wydarzeniach, zapowiedziach produkcyjnych, azjatyckich filmach w polskich kinach i na międzynarodowych festiwalach. Polecamy ulubionych twórców i szczególnie warte uwagi tytuły, podsumowujemy trendy i podrzucamy ciekawostki z filmowej i festiwalowej kuchni. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o chińskich megaprodukcjach, japońskim kinie niezależnym, koreańskich reżyserkach i niszowych produkcjach z Tybetu - to dobry adres!

 
 

Marcin Krasnowolski

Filmoznawca, dziennikarz freelancer. Specjalizuje się w kinie azjatyckim (głównie hongkońskim i południowokoreańskim), pisze też o rynkach filmowych oraz trendach technologicznych. Publikował m.in. w "Newsweeku", "Bloomberg Businessweeku", "Trendach kultury", "Kinie" oraz na portalach Filmweb i Stopklatka. Przez pięć lat był asystentem dokumentalisty Lecha Kowalskiego, pracował przy nagradzanych na świecie filmach "Drill Baby Drill" oraz "Holy Field Holy War".

 

 

 

Jagoda Murczyńska

Kulturoznawczyni, psycholożka, specjalizująca się w kinematografii Japonii. Pracowała m.in. przy Linii Filmowej wydawnictwa Korporacja Ha!art i festiwalu Nowe Horyzonty. Tłumaczka i redaktorka książki "Za różową kurtyną. Historia japońskiego kina erotycznego", redagowała pozycje "Nie tylko Bollywood", "Władczynie spojrzenia", "Oblicza kina queer". Teksty o kinie Azji i kostiumach filmowych publikowała w "Kinie", "Ekranach", portalu Stopklatka.pl i publikacjach zbiorowych (w tym "Wunderkamera. Kino Terry'ego Gilliama", "Wajda. Przewodnik Krytyki Politycznej"). Selekcjonerka programowa i współorganizatorka Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, redaktorka i autorka tekstów festiwalowego katalogu oraz książki "Cicha eksplozja. Nowe kino Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej".

 

 

 

 

Podbean App

Play this podcast on Podbean App