57.9K
Downloads
70
Episodes
Rozmowy o kinie Azji: filmowe odkrycia, kulturowe konteksty, perełki popkultury. Podkast poświęcony fascynującym i niezwykle różnorodnym azjatyckim kinematografiom. Rozmawiamy o gorących nowościach, polecamy ambitne autorskie produkcje i doskonałą rozrywkę, szukamy azjatyckich filmów w polskich kinach i na międzynarodowych festiwalach. Szkicujemy kontekst kulturowy, bieżące kwestie polityczne i informacje z zaplecza branży filmowej. Podsumowujemy trendy i podrzucamy ciekawostki z filmowej i festiwalowej kuchni. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o chińskich megaprodukcjach, japońskim kinie niezależnym, koreańskich reżyserkach i niszowych produkcjach z Tybetu - trafiliście pod dobry adres! Pomysłodawczynią podkastu była Jagoda Murczyńska. Obecnie jest on prowadzony przez selekcjonerów Pięciu Smaków - Marcina Krasnowolskiego i Łukasza Mańkowskiego. Zapraszamy również na stronę festiwalu - piecsmakow.pl
Episodes
Wednesday Dec 08, 2021
Azja Kręci, odcinek 40: Co po ”Squid Game”? Nowe koreańskie hity
Wednesday Dec 08, 2021
Wednesday Dec 08, 2021
Cały świat ogląda "Squid Game"? Już nie. Świat popkultury mknie szybko do przodu i pierwsze miejsce w rankingach Netflixa zajął już inny koreański serial, sygnowany znamienitym reżyserskim nazwiskiem.
W 40. odcinku podkastu przyglądamy się dwóm serialom wyprodukowanym przez duże sieci streamingowe, które zatrudniły pierwszoligowych koreańskich reżyserów do stworzenia kosztownych, efektownych i zapadających w pamięć fabuł.
To "Hellbound" w reżyserii Yeon Sang-ho ("Zombie express", "Stacja Seul", "Król świń"), apokaliptyczna fabuła o pojawiających się na Ziemi piekielnych istotach - a może bardziej o reakcjach społecznych na ich działania, odebrał "Squid Game" palmę pierwszeństwa, jeśli chodzi o światową oglądalność.
Wyprodukowany przez platformę o znacznie mniejszym zasięgu, Apple TV, thriller "Dr Mózg: W otchłani świadomości", nie może się poszczycić takimi wynikami, jednak uwagę widzów przykuło nazwisko twórcy: Kim Jee-woon, w którego dorobku znajdują się takie klasyki jak "Słodko-gorzkie życie", "Opowieść o dwóch siostrach" czy "Dobry zły i zakręcony" to gwarancja solidnej, przewrotnej gatunkowej rozrywki.
Jak twórcom mającym na koncie kinowe sukcesy udało się przejście na format serialowy? Czym zaskakują widzów? I co oznaczają kolejne sukcesy koreańskich seriali dla przyszłości lokalnego rynku?
Comments (0)
To leave or reply to comments, please download free Podbean or
No Comments
To leave or reply to comments,
please download free Podbean App.